Co wziąć pod uwagę podczas tworzenia floty transportowej?

czescdotir 7 października 2017
0 people like this post

Podstawą działalności każdej firmy transportowej jest sprawna flota samochodów ciężarowych. Niektórzy przedsiębiorcy decydują się na zakup tirów, inni wolą je wynajmować, a jeszcze inni wybierają leasing. Oprócz formy finansowania samochodów ciężarowych warto też wziąć pod uwagę inne czynniki. Jakie?

Nowe czy używane?

Chociaż mogłoby się wydawać, że odpowiedź na to pytanie jest oczywista i zdecydowanie lepiej jest wybrać nowy samochód ciężarowy, w rzeczywistości nie każdy przedsiębiorca może pozwolić sobie na tak duży wydatek. Cena nowych fabrycznie tirów jest znacznie wyższa niż kilkuletnich pojazdów używanych, dlatego też zakup ciężarówek prosto z fabryki może poważnie narazić płynność finansową firmy. Niektórzy przedsiębiorcy obawiają się, że banki nie będą chciały udzielić kredytu na używane samochody ciężarowe. Nie jest to prawdą – kredyt samochodowy oferowany jest zarówno klientom planującym zakup nowych samochodów, jak i tych używanych. Nie brakuje też ofert leasingu używanych ciężarówek, dlatego z pewnością każdy przedsiębiorca znajdzie coś odpowiedniego na miarę możliwości i potrzeb swojej firmy.

Na co zwracać uwagę podczas kupowania ciężarówek?

Według ekspertów w pierwszej kolejności warto sprawdzić czy interesujący model ciężarówki jest awaryjny – im rzadziej tir będzie się psuł, tym lepiej dla całej firmy, bo w ten sposób ograniczyć można niekorzystne przestoje związane z naprawą. Bardzo ważna jest też dostępność części do samochodów ciężarowych. W przypadku niektórych modeli trzeba będzie nieco dłużej poczekać na siłownik hamulcowy czy amortyzatory tir, niż posiadając bardziej popularną ciężarówkę. Może więc okazać się, że kupno tira w nieco wyższej cenie opłaca się znacznie bardziej ze względu na późniejsze oszczędności związane z jego bezawaryjnością czy niższymi kosztami eksploatacji. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto więc porównać co najmniej kilka modeli i sprawdzić jaką opinię mają o nich użytkownicy.

Więcej szukaj na http://esklep.star-hurt.pl/

Category: Serwis samochodów
  • 0
  • 36
czescdotir