Jak często należy wymieniać flotę samochodów ciężarowych?

czescdotir 23 października 2017
0 people like this post

Każdy przedsiębiorca szuka maksymalnych oszczędności, które pozwoliłyby zminimalizować koszty prowadzenia działalności. Są jednak wydatki, na które warto przeznaczyć nawet większe sumy, a w przypadku firm transportowych należy do nich z pewnością zakup samochodów ciężarowych. Jak często trzeba je wymieniać na nowsze modele?

 

Kiedy stare samochody ciężarowe są mocno wyeksploatowane

Ciężarówki należące do floty firmy transportowej nierzadko pokonują w ciągu dnia setki kilometrów przy dużym obciążeniu. Podobnie jak w każdym użytkowanym aucie stopniowo więc zużywają się w nich hamulce, silnik oraz inne mechanizmy i układy, aż w końcu przychodzi czas, kiedy trzeba wymienić części tir na nowe. Jeśli jednak samochód ciężarowy staje się awaryjny ze względu na duży przebieg, a jego naprawa pochłania niemałe kwoty, warto zastanowić się nad wymianą zużytego egzemplarza i zastąpienie go nowszym modelem. Oczywiście przed zakupem rozsądnie jest rozeznać się trochę w dostępnych na rynku możliwościach i zdecydować się na samochód ciężarowy, który będzie nie tylko nowoczesny i komfortowy, ale też bezawaryjny.

Koniec umowy wynajmu

Wielu przedsiębiorców decyduje się na wynajmowanie samochodów ciężarowych zamiast kupowania własnej floty. Rozwiązanie to może być rozsądne ze względów finansowych i nierzadko pozwala na oszczędności związane z prowadzoną działalnością. Niektórzy właściciele firm transportowych decydują się na wymianę samochodów ciężarowych po upływie terminu określonego w umowie.

Jak dbać o ciężarówki?

Podobnie jak każdy inny samochód, tiry będą służyć dłużej, jeśli się o nie zadba. Regularne przeglądy techniczne przeprowadzane przez mechanika to jednak nie wszystko. Również sam kierowca powinien sprawdzać czy poziom płynów eksploatacyjnych jest w normie, czy na silniku nie ma śladów oleju, a także czy ciśnienie powietrza w oponach nie jest zbyt wysokie lub za niskie. Takie kontrole nie zajmują wiele czasu, a pozwalają przedłużyć żywotność i sprawność samochodów ciężarowych.

Category: Serwis samochodów
  • 0
  • 49
czescdotir