Jak tanio kupować części do samochodów ciężarowych

czescdotir 3 grudnia 2017
0 people like this post

Posiadanie firmy transportowej z flotą samochodów ciężarowych nieodzownie związane jest z koniecznością ich serwisowania. Zdarza się, że zużyte części nie nadają się już do naprawy i jedynym rozwiązaniem jest ich wymiana na nowe. Ponieważ każdy przedsiębiorca poszukuje sposobów na ograniczenie wydatków, warto wiedzieć jak kupować tanio części tir.

Sklep czy hurtownia części tir?

Wiele osób poszukujących tanich części do samochodów ciężarowych w pierwszej kolejności kieruje swoje kroki do hurtowni z tego typu asortymentem. Trzeba jednak wiedzieć, że ceny w takich placówkach, podobnie jak ma to miejsce w sklepach z częściami do tirów, zależą od narzucanej marży a ta bywa różna. Może więc okazać się, że siłownik podnoszenia kabiny albo amortyzatory tir będą tańsze w sklepie. Osoby, którym zależy na niskiej cenie zakupu powinny też sprawdzić oferty dostępne w sklepach online. Zdarza się, że części do samochodów ciężarowych są w nich tańsze.

Zamiennik zamiast oryginalnej części – czy warto?

W przypadku używanych samochodów ciężarowych dobrym pomysłem na oszczędności będzie zakup zamienników. Obecnie na rynku dostępne są produkty o jakości porównywalnej do oryginalnych części, a ponieważ ich cena jest niższa, warto po nie sięgać. Trzeba jednak uważać na tanie podróbki. Podejrzanie niska cena zakupu może świadczyć, że jakość wybranego produkty nie jest wystarczająca, a jego zakup okaże się w krótkim czasie pozorną oszczędnością. Taka cześć najprawdopodobniej szybko się zużyje, a w dodatku może doprowadzić do uszkodzenia innych elementów. Jeśli więc kupować zamienniki, to najlepiej po konsultacji z mechanikiem albo sprzedawcą.

Rabaty i programy lojalnościowe

Wiele sklepów dla zachęcenia większej liczby osób do skorzystania z ich oferty proponuje programy lojalnościowe umożliwiające wykonanie kolejnych zakupów w niższych cenach. Taka promocja dla stałych klientów z pewnością jest atrakcyjna i warto z niej skorzystać jeśli jest taka możliwość.

Więcej na http://esklep.star-hurt.pl/

Category: Części zamienne
  • 0
  • 40
czescdotir