Oświetlenie w tirze na miarę potrzeb

czescdotir 14 listopada 2017
0 people like this post

W nocy i w deszczu

Wielu kierowców preferuje jazdę nocą. Pokonywanie trasy późna porą ma swoje niewątpliwe zalety – ruch jest wtedy znacznie mniejszy co pozwala uniknąć korków, a w upalne lato jazda po zmroku jest znacznie bardziej komfortowa. Aby bezpiecznie pokonać duże odległości nocą, trzeba jednak zadbać o solidne oświetlenie drogi, jakie gwarantują reflektory do ciężarówek montowane na dachu kabiny. Zapewniają one lepszą widoczność, przez co jazda po zmroku staje się bezpieczniejsza. Nawet jeśli na drogę wtargnie pieszy lub pojawi się na niej zwierzę, kierowca będzie miał szansę zauważyć to nieco wcześniej, co daje mu więcej czasu na reakcję. Gwałtowne wyhamowanie ciężkiego tira lub manewr wymijania przy dużej prędkości mogą skutkować przewróceniem się pojazdu albo spowodowaniem kolizji z innymi samochodami, a dodatkowe oświetlenie pozwala takich sytuacji uniknąć. Reflektory do tirów przydadzą się również w niesprzyjających warunkach pogodowych, ponieważ dzięki nim ciężarówka będzie widoczna dla innych kierowców z daleka.

Lampa zespolona i światła obrysowe to elementy oświetlenia w tirach, z którymi wyjeżdża on z fabryki. Warto jednak zastanowić się również nad dodatkowymi reflektorami do ciężarówek. Nie tylko wpływają one na zmianę wyglądu pojazdu, ale są bardzo praktyczne i doskonale sprawdzają się podczas jazdy w warunkach z ograniczoną widocznością.

Jakie żarówki?

Każda hurtownia części do samochodów ciężarowych ma w swojej ofercie żarówki do tego typu pojazdów. Te tradycyjne odchodzą jednak powoli do lamusa. Obecnie większą popularnością cieszą się diody elektroluminescencyjne czyli ledy. Charakteryzują się one dużą wydajnością przy niewielkim zużyciu energii elektrycznej, a ponadto są odporne na zmiany temperatury i mają bardzo długi czas działania. W przypadku samochodów ciężarowych, które pokonują setki kilometrów w trudnych niekiedy warunkach i po różnych nawierzchniach, cechy te są poważnym argumentem przemawiającym na korzyść ledów. Można je montować w światłach przednich i tylnych, a także we wspomnianych wyżej reflektorach.

Category: Części zamienne
  • 0
  • 34
czescdotir